BIO

Narodil se na Vysočině ve městě Třebíč, uměleckým jménem Miloš Alexandr.
Optimista, člověk veselý, má rád kolem sebe fajn upřímné lidi, společnost. Ve volném čase ho baví plavání, cvičení, sluníčko a opalování, jízda autem. V létě prostě žije, zimu tu nemá rád.
Ale taky rád samotu, někdy moc přemýšlí, a to hlavně na vycházkách přírodou, u vody, přijde nápad, pak se zavře do svého hudebního studia, kde vydrží i několik dnů. Nesnáší závist, lež, přetvářku a hon lidí za penězi, ale jak říká, bez těch to dnes nejde.
Jeho hudební kariéra začala tak kolem pěti let, kdy si začal hrát první melodie na piáno
u prarodičů. Učil se na něj dřív jeho otec, a tak měl příležitost už v raném věku si sednout za tento nástroj a začít zkoušet hrát, velmi ho to začalo bavit, rodiče naznali, že by měl začít chodit na výuku do místní školy umění (LŠU) v Třebíči, obor piáno
a sólový zpěv. Poslední ročník absolvoval v Uherském Brodě, kde složil úspěšně závěrečné zkoušky a tím začala jeho hudební kariéra.
Do Uherského Brodu ho přivedlo studium na střední škole v oboru strojírenském, jako budoucí mechanik NC strojů, ani vlastně tehdy nevěděl, co to je, ale v době komunistického režimu si student zrovna moc vybírat nemohl.
První ročník školy roku 1982 se snažil být vzorným, pilným studentem, ale k muzice ho to stále moc táhlo. Po letních prázdninách nastoupil do druhého ročníku, místní kapela SEKÁČI (později MIX) pod vedením Hynka Rocha z Uherského Brodu ho oslovila, hledali nového člena na klávesové nástroje a s touto kapelou poprvé v šestnácti letech stál na velkém pódiu, jak si vzpomíná, byl to ples v kulturním sále, hned jako první vystoupení a to tehdy s velkou trémou. Začal nejvíc času trávit na zkušebně za piánem, cvičil zpěv, jezdil s kapelou o víkendech po zábavách a škola byla už na druhém místě. V roce 1986 tudíž odmaturoval tak tak s odřenýma ušima :-)) díky bezvadné třídní učitelce, která mu v muzice fandila.
Po maturitě se rozloučil s kapelou a odcestoval studovat na Slovensko do Liptovského Mikuláše na VVTŠ a stal se vojákem z povolání. Tehdy ho ani nenapadlo, kolik pestrých změn v hudbě ho bude čekat.
Založili se studenty na VVTŠ kapelu INDEX, makali i na vlastní tvorbě, jezdili na soutěže (např. Zlatý štít liptova), dosahovali předních umístění. Muzice a hlavně sólovému zpěvu se chtěl opravdu naplno věnovat, a tak v roce 1990 odešel z vysoké školy, našel skvělého kytaristu, založili duo a profesionálně vystupovali v Tatrách v různých hotelích, barech a vinárnách atd.
v zastoupení soukromé umělecké agentury NORTH STAR – Liptovský Mikuláš, později Slovenská umělecká agentura UNIVERZAL – Banská Bystrica. Bylo to tehdy jedno z jeho několika opravdu hezkých a veselých období.
V roce 1993 se rozdělilo Československo a jemu se zastesklo po rodném kraji, Vysočině. I když s určitým smutkem po horách, rozloučením se skvělým kytaristou a ztrátou přátel, i strachem co bude dál, sbalil kompletně zařízený byt 3+1, naložil do Avie s přívěsem za dozoru celníků a vrátil se z Liptovského Mikuláše přes hraniční přechod, Slovensko – Čechy, do Třebíče.
Netrvalo ani pár měsíců kde v Třebíči dostal nabídku zpívat a hrát na klávesy ve velmi populární kapele Variace, pod vedením Karla Kříže. Tak začalo jeho další opravdu skvělé hudební období, kapela šlapala na jedničku, vystoupení stabilně každý víkend, a hlavně báječní přátelé, s kterými je neustále v kontaktu.
Přišel rok 1999 a Miloš zatoužil po změně, nemá rád stereotyp, rád cestuje, má rád změny, ale hlavně by rád ještě něco v hudební tvorbě dokázal.
A tak se vydal v listopadu r.1999 do víru velkoměsta štatlu – Brno (Brnisko), další etapa jeho hudebního života, ale i osobního – nastěhoval se přímo do centra Brna.
V roce 2007 si šťastně zařídil bydlení v domečku přímo u Brněnské přehrady tzv. Prýgl a začal se zpěvu a hudbě věnovat opět profesionálně.
V přírodním chrámu na pláži přehrady píše texty, skládá muziku a maká na svém sólovém pěveckém vystoupení.
V roce 2000 také navázal spolupráci s populární kapelou IDYLA, jako zpěvák, hráč na klávesové nástroje a hudební aranžmá pro celou kapelu.
Rok 2005 – kapela přejmenována na GRIF 05, se kterou ho můžete také vidět na různých akcích.
V dubnu 2008 nazpíval pro svoje fanoušky první CD s pomocí jeho kamaráda Karla Kříže z bývalé kapely Variace v Třebíči.
V květnu 2012 vydal druhé CD s názvem Jen pro tebe, nahrané ve svém nahrávacím studiu v Brně.
Právě připravuje svoje třetí album s jeho vlastní tvorbou, jak texty, tak i hudba.